Işın Bariyeri

Açıklama

once-guvenlikGünümüzde insanların evde oldukları zamanlardaki soygun girişimlerinde büyük artış olduğu görülmektedir. Bunun nedeni ise soygun yapanların evdeki alarm sistemlerinin ev halkı evdeyken kurulmadığını düşünmeleridir. Bu girişim aslında en kötü soygundur, çünkü kolaylıkla şiddete ve insan canına kasta dönüşebilmektedir. Bu nedenle tüm ülkelerde ve ülkemizde ev halkı evdeyken rahatlıkla kurulabilecek alarm sistemlerine aşırı ölçüde talep artmaktadır.

Vona ışın bariyeri, ev, site, özel villa, otel, hastane, iş merkezi veya fabrika gibi yapıların çevre güvenliği için vazgeçilmez bir üründür. Dışarıdan korunacak alana yapılacak istenmeyen tüm girişimleri başlangıç aşamasında haber verir. Bölgede veya mekanda kullanılan diğer elektronik izleme ve kayıt sistemlerine kolayca entegre olabilir.

Klasik alarm sistemleri manyetik kontaklar, hareket dedektörleri gibi elemanlardan oluşur ve tüm kapı ve pencerelerin kapatılmasını zorunlu kılar. Ayrıca en yaygın olarak kullanılan hareket dedektörleri ise yaşanılan ortamlarda devreye alınamaz.

Vona ışın bariyeri yukarıdaki tüm olumsuz koşulları ortadan kaldıran, pencerelere ve kapılara içeriden veya dışarıdan uygulanabilen mükemmel koruma sağlayan, uygun fiyatlı çözümlerdir. Kullanıcı normal davranışını sürdürür ve camları açık bırakabilir.

Pencere ve kapının iki yanına yerleştirilen alıcı ve vericiler birbirine muhtelif sayıda infrared ışınlar gönderir. Bu ışınlardan ikisinin aynı anda kesilmesi durumunda sistem alarm verir. İki ışın kesilmesiyle alarm oluşması kuş, böcek, yaprak vs. gibi nedenlerden oluşacak yalancı alarm riskini ortadan kaldırır.